Tijd… misschien wel het meest waardevolle dat we bezitten — en toch hebben we er allemaal te weinig van.
Zeker in het onderwijs lijkt tijd structureel te ontbreken: onderwijstijd, werktijd, lestijd, voorbereidingstijd, tijd om tot rust te komen… het is nooit genoeg.
Hoe kan dat? En wat als we anders naar tijd zouden kijken — zouden we er dan ook anders mee kunnen omgaan?
Is het mogelijk om tijd te winnen? Kun je tijd begroten, zoals je met geld doet?
En kunnen we door bewuster met tijd om te gaan zowel de werkdruk verlagen als de kwaliteit verbeteren?
In deze podcastreeks verkennen we hoe tijd ingezet kan worden als een effectief instrument om hardnekkige problemen — groot en klein — tóch aan te pakken.
Met Erik Boeschoten (mede-oprichter van Onderwijs Maak Je Samen) in gesprek met Marjolein Ploegman (onderwijs- en organisatiekundige, oprichter en voormalig directeur/bestuurder van De School in Zandvoort).
Interesse in een kennismaking? Laten we elkaar ontmoeten. Met een kop thee, tijdens een wandeling of online.